Uchwyt samochodowy – czym się kierować przy wyborze?

Uchwyt samochodowy - jaki wybrać? Rodzaje i typy uchwytów

Uchwyt samochodowy a bezpieczeństwo

„Jestem mistrzem kierownicy!”- to hasło powtarza sobie większość kierowców. Jednak bycie najlepszym nie oznacza tylko umiejętności świetnego panowania nad samochodem czy znajomości przepisów ruchu. To również dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych…
Czy wiesz, że odrywając wzrok od drogi na 3 sekundy, przy prędkości zaledwie 50km/h pokonujesz ponad 40 metrów? To dystans, na którym może zdarzyć się wszystko…
Zazwyczaj wzrok odrywasz po to, by zerknąć na telefon, prawda? Dlatego, tak ważne jest posiadanie dobrego uchwytu do telefonu, który ustawisz w najbardziej optymalnej dla siebie pozycji. Jaki uchwyt samochodowy będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Jakość

Nie od dziś wiadomo, że to bardzo ważna cecha. Słabej jakości uchwyt samochodowy „no name” może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Łamliwy i podatny na uszkodzenia plastik często nie jest w stanie utrzymać coraz większych i cięższych smartfonów. Wyobrażasz sobie co może się stać, gdy urządzenie wypadnie z uchwytu i wyląduje na przykład pod pedałem hamulca?

Możliwości ustawienia pozycji telefonu

Najlepiej, gdy uchwyt samochodowy posiada głowicę, która umożliwia poruszanie nim w każdym kierunku. Jeśli tak nie jest – lepiej odpuścić sobie zakup takiego uchwytu, niż później się denerwować ograniczonym polem widzenia…

Wymiary uchwytu vs. wymiary urządzenia

Jeszcze 10 lat temu każdemu zależało na tym, by telefon był jak najmniejszy. Dzisiaj ta tendencja się zmieniła. Szukamy wygody, więc kupujemy coraz większe i większe smartfony. Niestety, nie każdy uchwyt jest w stanie temu podołać. Dlatego koniecznie zwróć uwagę jaki zakres regulacji ramion posiada wybrany uchwyt samochodowy.

Rodzaje uchwytów samochodowych

Uchwyt samochodowy mocowany na szybę, na kratkę nawiewu czy może magnetyczny?
Poniżej krótka charakterystyka każdego z nich.

 

Uchwyt samochodowy mocowany do szyby

Uchwyt samochodowy eXc RoadUchwyt samochodowy mocowany na szybę to bardzo popularny typ uchwytu.
Jego największą zaletą jest właśnie bliskość szyby. Pozwala to swobodnie spoglądać na ekran, bez zbytniego odrywania wzroku od drogi. Szyba jest też najlepszym miejscem, ze względu na prawidłowe namierzanie pozycji GPS.

Uchwyt samochodowy mocowany do kratki nawiewu

Uchwyt samochodowy eXc WayUchwyt do telefonu, który przyczepia się do kratki nawiewu także ma pokaźną rzeszę fanów. Głównie dlatego, że znajduje się blisko kierowcy, co umożliwia dobry dostęp do urządzenia. Ponadto, ten rodzaj uchwytu nie ogranicza widoczności na przedniej szybie.

 Magnetyczny uchwyt samochodowy

Magnetyczny uchwyt samochodowy eXc MagnetTen niewielki, okrągły uchwyt mocuje się za pomocą klipsów zaciskowych na kratce nawiewu. W celu zamocowania na nim urządzenia, konieczne jest doczepienie do smartfonu blaszki, która znajduje się w zestawie. Można przykleić ją bezpośrednio do urządzenia lub wsunąć za etui. Jeśli jesteś posiadaczem iPhone, możesz skorzystać z jeszcze lepszej opcji… Jest nią dedykowane etui, które taką blaszkę ma już wbudowaną. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie www.etuinakomorke.pl . W każdym razie, magnetyczny uchwyt samochodowy daje ogromny komfort użytkowania. Głownie przez to, że nie zasłania portów i przycisków, a do przymocowania telefonu do uchwytu wystarczy tylko zbliżenie.

Podsumowanie

Uchwyt samochodowy eXc WAY na kratkę nawiewuKażdy z wyżej zaprezentowanych uchwytów samochodowych eXc posiada obrotową głowicę, która z łatwością pozwoli ustawić urządzenie w najlepszej dla kierowcy pozycji. Zarówno uchwyt samochodowy Road, jak i Way mają ramiona wyściełane gumą, która zabezpiecza telefon przed zarysowaniami. Ramiona można regulować w zakresie od 55 mm do 85 mm. Oznacza to, że oba uchwyty będą idealne dla urządzeń o przekątnej od 4,5” do 6,4”. Jeśli chodzi o magnetyczny uchwyt samochodowy Magnet – w tej kwestii nie ma ograniczeń…

I jak, decyzja podjęta? Wszystkie uchwyty samochodowe eXc czekają na Ciebie w sklepie.

 

Comments are closed