Ładowarka samochodowa – jaką wybrać?

Jaką ładowarkę wybrać samochodową

To dylemat niejednego kierowcy, który często korzysta z telefonu. Fakt jest taki, że im bardziej go eksploatujemy, tym częściej rozładowuje się bateria. Żeby szybko „wskrzesić” ją , chociażby w drodze do pracy, pomocna będzie wydajna i bezpieczna ładowarka samochodowa. Niestety czasami nie jest łatwo połapać się w gąszczu dostępnych na rynku ładowarek samochodowych. Chcesz wiedzieć czym się kierować przy jej wyborze? Postaramy się wyjaśnić kilka ważnych kwestii.

Bezpieczeństwo to podstawa

Obecnie rynek zalany jest produktami, których jakość pozostawia wiele do życzenia. A przecież bezpieczeństwo jest najważniejsze. Chyba nie chciałbyś, aby Twój ukochany smartphone został uszkodzony przez słabej jakości ładowarkę, prawda? Dlatego, podczas zakupów zawsze bierz pod uwagę tylko ładowarki samochodowe z oznaczeniem CE. Ten symbol umieszczony na produkcie jest deklaracją producenta, że spełnia on wymagania dyrektyw związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Produkt powinien też posiadać certyfikaty jakości gwarantujące zgodność z wytycznymi RoHS, które ograniczają stosowanie substancji niebezpiecznych w sprzęcie elektrycznym i elektronicznym oraz WEEE regulującej zasady zbiórki, utylizacji i odzyskiwania odpadów produktów.

Znaczki CE WEEE i ROHS na ładowarkach samochodowychŁadowarka samochodowa z kablem czy bez?

Kiedyś, wszystkie ładowarki samochodowe wyglądały prawie identycznie. Dominował jeden kształt obudowy, który standardowo miał wbudowany kabel. Na szczęście ich wygląd i funkcjonalność ewoluowały. Dzisiaj coraz większą popularnością cieszą się ładowarki, do których kable dokupuje się osobno. Jest to świetne rozwiązanie! Po pierwsze, tego typu ładowarki mają zazwyczaj więcej niż jeden port, więc możesz podpiąć kilka kabli naraz. Twoje urządzenia mobilne nie będą musiały już oczekiwać w kolejce do ładowania. Po drugie, nie jesteś ograniczony do ładowania urządzeń wyłącznie z jednym typem portu. Do takiej ładowarki samochodowej możesz podłączyć zarówno kabel Lightning – do iPhone i innych urządzeń Apple, jak i kabel USB-C czy micro USB. Także w tej kwestii zdecydowanym faworytem są chyba ładowarki samochodowe bez wbudowanego kabla, prawda?

Ładowarka samochodowa i jej parametry

Natężenie

Pierwszym podstawowym parametrem ładowarki samochodowej jest natężenie. To od niego zależy wydajność ładowania urządzeń mobilnych. Im większe natężenie ładowarki (określone w Amperach), tym krótszy jest czas ładowania. Warto wybrać ładowarkę samochodową, która dysponuje natężeniem na poziomie przynamniej 2A.

Ilość portów

Jeśli zdecydujesz się na zakup ładowarki samochodowej bez kabla, to kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę jest ilość portów ładowania. Poza smartfonem, dobrze jest mieć możliwość ładowania jednocześnie np. nawigacji czy kamery samochodowej. Przemyśl jakie są Twoje realne potrzeby.

Funkcje dodatkowe

Na rynku dostępne są ładowarki samochodowe oparte na różnych technologiach. Na pewno warto bliżej przyjrzeć ładowarkom z Qualcomm Quick Charge – który sprawia, że ładowanie trwa zdecydowanie szybciej i efektywniej, oraz Smart Chip Control – czyli systemem, który automatycznie dostosowuje optymalne natężenie do urządzenia i inteligentnie rozdziela natężenie w trakcie ładowania dwóch lub więcej urządzeń.

Design

Zawsze słyszałeś, że „Wygląd się nie liczy – ważne jest to, co w środku”? Możesz przełamać ten stereotyp! Przynajmniej w kwestii zakupu ładowarki samochodowej. Istnieją przecież takie, które „mają w sobie moc” i jednocześnie błyszczą  intensywnymi, soczystymi kolorami …

eXc Shine mix kolorów ładowarki samochodowej

Zobacz w sklepie

Comments are closed